חודש האישה במועצה אזורית לכיש

 

 

 

לינוי בר גפןחודש האישה במועצה אזורית לכיש

 

נשות לכיש חגגו את חודש האישה " באהבה גדולה " עם ריטה באולמי דוריה בשיתוף עם המועצות השכנות במוצ"ש והמשיכו בחגיגות עם " חוכמת הפיתה" בשבוע שלאחר מכן במסגרת התוכנית מושב מארח .

במסגרת ציון אירועי יום האישה הבינ"ל החלים בחודש מארס, מ.א. לכיש  רתמה ידיים יחד עם המועצות האזוריות הסמוכות יואב, שפיר , באר טוביה ועריית קריית גת  ובשיתוף עמותת התיירות שפלת יהודה יזמו יחד ערב בלתי נשכח באולמי דוריה. במסגרת הערב, נהנו הבנות מכיבוד עשיר, דוכנים ייחודים למכירת תכשיטים, כלים, חפצי אמנות וכד', עמדת שזירת פרחים וזרים ללא תשלום, עמדת מגנטים ועוד.

ההופעה המרכזית של הערב הייתה של הזמרת האגדית, הגדולה מכולם, ריטה שכבשה את הבמה עם המופע "אהבה גדולה" שכלל את להיטיה הגדולים ביותר לצד שיריה בפרסית. הזמרת פצחה בריקודים וגם הנוכחות בקהל נעמדו על רגליהן.

ראש המועצה דני מורביה בירך את הנוכחות בברכת "יום אישה שמח" וציין כי הוא תומך בכל הפעולות לקידום נשים ברשות  ובמסגרת מעמד האישה .

השנה, הוחלט להעניק תעודות הוקרה לראש המועצה וראשי המועצות השכנות על תרומתם רבת השנים לקידום נשים והעצמתן.

בהפקת הערב לקחה חלק גם חברת אינטל, שתורמת רבות למועצה הגב' רויטל ביתן, בירכה את הנוכחות וציינה את תרומתן המשמעותית של נשות אינטל לעוצמה הכלכלית  והאנושית של החברה.

עוד השתתפו, יועצת קידום מעמד האישה ושיויון מגדרי במרכז השלטון המקומי, שולה אגמי, יו"ר מעמד האישה בשלטון המקומי , יועצות לקידום האישה במועצות האזוריות : תמר רחמים יועצת ראש המועצה שפיר, מלי כוכמן יועצת ראש המועצה באר טוביה, סופי וקנין יועצת ראש המועצה לכיש ומזל שניר יועצת ראש העיר קריית גת .

בהמשך לחגיגות מועצת הנשים של מ.א. לכיש בראשותה של יועצת ראש המועצה למעמד האישה סופי ווקנין  יזמו את מופע " חוכמת הפיתה " במושב מארח – מושב לכיש , השתתפו כ 100 נשים מכל יישובי המועצה ונהנו ממופע שנון ומצחיק עם המון תובנות . תודה למושב לכיש על האירוח והכנסת האורחים .

בתאריך 25.4 מתוכנן מופע נוסף של הכתבת לינוי בר גפן "גברים בערוץ 2 נשים בערוץ 10"     המושב המארח – מושב מנוחה, כרטיסים ניתן להשיג אצל הפעילות בישובים.

תודות מיוחדות לכל השותפים במלאכת הפקת חודש האישה מועצת נשים מ.א. לכיש מתנדבות ועוד.

בברכה,

סופי ווקנין

יועצת לראש הרשות למעמד האישה

 

מציג את 3V2A9618.jpg

 

מציג את 3V2A9593.jpg

מציג את 3V2A9645.jpg

מציג את רויטל ביתן מנהלת אחריות תאגידית אינטל.jpg

על המועצה
בשפלת יהודה בין הרי יהודה למישור החוף במרחב אשקלון, שוכנת המועצה האזורית לכיש הפרושה על יותר מ- 400,000 דונם של שטחי חקלאות ושטחים פתוחים המהווים מוקד משיכה למבקרים ומטיילים אשר אינם נדרשים להרחיק נדוד כדי להיחשף לטבע ולהיסטוריה במלוא הדרם. מועצה האזורית לכיש הוכרזה רשמית ב 1956 ומאגדת בתוכה 13 מושבי עובדים, 2 מושבים שיתופיים, 4 ישובים קהילתיים ומתגוררים בה כ- 11,000 נפש. דתיים לצד חילונים, חקלאים לצד בעלי מקצועות חופשיים, אגודות שיתופיות לצד ישובים קהילתיים, וישובים וותיקים לצד ישובים חדשים.