דני מורביה תמונה

דבר ראש המועצה

 

תושבים ואורחים  יקרים,
שלום רב,

בשפלת יהודה בין הרי יהודה לחוף הים שוכנת המועצה האזורית לכיש הפרושה על יותר מ- 400,000 דונם של שטחי חקלאות ושטחים פתוחים המהווים מוקד משיכה למבקרים ומטיילים אשר אינם נדרשים להרחיק נדוד כדי להיחשף לטבע ולהיסטוריה במלוא הדרם.

שטחי המועצה האזורית לכיש ידועים ביופיים המשתנה עם עונות השנה: הפריחות המרהיבות בעונת האביב, לבלוב הכרמים בקיץ, והמרבד הירוק המכסה את הגבעות בחורף. בימי בית שני נחשב אזור יפהפה זה ל"גוש דן" של הארץ והיה עשיר בבנייה, בהתיישבות, בחקלאות ובתרבות ואתרי העתיקות הרבים יעידו על כך.

המועצה האזורית לכיש מבורכת באוכלוסיה מגוונת: דתיים לצד חילונים, חקלאים לצד בעלי מקצועות חופשיים, אגודות שיתופיות לצד ישובים קהילתיים, ישובים וותיקים למול ישובים חדשים ובתוך כל אלה גם מעמדות סוציו- אקונומיים שונים.

אנו במועצה שמנו לנו למטרה להפוך את המגוון להזדמנות ולפעול למען שיפור מתמיד במתן שירותים ראויים המתאימים לצרכיו של כל תושב ותושב.

לשם כך השקענו רבות בקידום וחיזוק החוסן הקהילתי של הישובים (הקמת מזכירויות וצוותי צח"י) וחיזקנו את הקשר שבין הישובים לבין המועצה ע"י הקמת מוקד שירות לתושב, חידוש אתר האינטרנט ועוד. בנוסף אנו מקדמים את התיירות כמקור פרנסה זמין לתושבים ומקיימים 5 בתי ספר, ו- 30 גני ילדים.

האתגרים העומדים לפתחנו מתמקדים בחיזוק העצמאות הכלכלית של המועצה יחד עם המשך שיפור השירותים לתושבים במכלול התחומים.

שלכם
דני מורביה
ראש המועצה האזורית לכיש

על המועצה
בשפלת יהודה בין הרי יהודה למישור החוף במרחב אשקלון, שוכנת המועצה האזורית לכיש הפרושה על יותר מ- 400,000 דונם של שטחי חקלאות ושטחים פתוחים המהווים מוקד משיכה למבקרים ומטיילים אשר אינם נדרשים להרחיק נדוד כדי להיחשף לטבע ולהיסטוריה במלוא הדרם. מועצה האזורית לכיש הוכרזה רשמית ב 1956 ומאגדת בתוכה 13 מושבי עובדים, 2 מושבים שיתופיים, 4 ישובים קהילתיים ומתגוררים בה כ- 11,000 נפש. דתיים לצד חילונים, חקלאים לצד בעלי מקצועות חופשיים, אגודות שיתופיות לצד ישובים קהילתיים, וישובים וותיקים לצד ישובים חדשים.